"Odkryj w sobie talent i napisz wiersz"

Konkurs poetycki

Pomysł i idea konkursu narodziła się pod wpływem tomika poezji "Bo tu wyrosłem. Frysztackie spotkana z poezją", który szeroko zareklamowała w środowisku bibliotekarka pani Agata Wojnarowska.
9 lutego 2016 roku w ZS w Stępinie odbyło się spotkanie poetyckie z współautorami tego tomiku: panią Teresą Guzy i panem Januszem Strzępkiem, którzy podzielili się wiedzą, przemyśleniami i zachęcili uczniów do pisania wierszy. Pomysł na konkurs podsunęła pani Teresa Guzy.
W początkowej wersji miał obejmować dwie kategorie wiekowe i miał być alternatywą na nudę podczas ferii. Rozmawiając o poezji z bibliotekarką panią Agatą Wojnarowską, okazało się, że w naszym lokalnym środowisku, w szkole, są osoby, które w szufladach przechowuję zeszyty z wierszami, pisały i piszą wiersze nadal.

Parę telefonów i konkurs przybrał obecną formę, a fakt, że Uczestnicy Konkursu zdobyli się na odwagę, jest niezmiernie budujący. Każdy wiersz jest bardzo dobry, bo każdy przemawia do innego czytelnika, a upodobania wielbicieli poezji są różne.
Ideą Konkursu był rozwój talentów, przełamanie bariery strachu i kompleksów na temat własnych możliwości i to się udało.

Pokłosiem są zbiory wierszy: Kategoria A, Kategoria B, Kategoria C i nagrody dla ich autorów oraz uczta dla miłośników poezji.

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna we Frysztaku - Filia w Stępinie

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku

ZS im. Jana Pawła II w Stępinie

Jury Konkursowe:

Teresa Guzy

Janusz StrzępekSponsorzy:

Wójt Gminy Frysztak

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego i Pomocy Społecznej "Góra Chełm"

Sołectwo Wsi Chytrówka

Sponsorzy indywidualni i miłośnicy poezji

Biblioteka Publiczna we Frysztaku

Odpowiedzialni za przebieg Konkursu:

Agata Wojnarowska

Danuta Pająk

Dorota Salamon


Patroni medialni: frysztak24.pl, stepina.pl, Spod góry Chełm.